3. ПОРЯДОК ПРОЇЗДУ ПАСАЖИРІВ ТА ОПЛАТА ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ В МІСЬКОМУ ПАСАЖИРСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ ГРОМАДСЬКОГО КОРИСТУВАННЯ

3.1. Будь-яка особа має право на користування послугами проїзду з дотриманням вимог чинного законодавства України та цих правил.

 

3.2. Кожному пасажиру надається право на проїзд, провезення ручної посадки та/або багажу у міському пасажирському транспорті загального користування міста Івано-Франківська та населених пунктів, що в’їжджають до Івано-Франківської міської територіальної громади.

3.3. Проїзд, провезення ручної кладки та багажу у міському пасажирському транспорті загального користування міста Івано-Франківська та населених пунктах, що входять до Івано-Франківської міської територіальної громади, здійснюється в порядку, передбаченому цими Правилами.

3.4. У салонах кожного транспортного засобу мають бути підвищені інформаційні таблички з наступною інформацією:
3.4.1 інвентарний (державний) номер транспортного пошкодження;
3.4.2 номер телефону перевізника;
3.4.3 місце для пасажирів з дітьми та людей з інвалідністю;
3.4.4 місце розташування вогнегасника;
3.4.5 місце розташування кнопок екстреної зупинки та аварійного відкриття дверей;
3.4.6 розташування аптечки;
3.4.7 витяг із цих Правил у частині прав, обов'язків та відповідальності пасажирів і працівників перевізника, які одночасно контактують з пасажирами;
3.4.8 вхід та вихід;
3.4.9 місця аварійних виходів (через вікна, двері, люки) із зазначенням способу їх відкриття.

3.5. Інформаційне забезпечення пасажирів має здійснюватися українською та може дублюватися англійською мовою з дотриманням вимог законодавства про мови.

3.6. У салоні транспортного засобу призначаються окремі місця для людей з інвалідністю, пасажирів з дітьми, вагітних жінок і людей похилого віку. Інші пасажири, що займають ці місця, повинні звільнити їх для зазначених осіб.

3.7. Право на отримання транспортних послуг надають квитки (паперові та електронні) та зареєстровані в АСООП електронні квитки.

3.8. Реєстрація проїзду здійснюється пасажирами негайно при вході в транспортний засіб, не очікуючи наступної зупинки.

3.9. Пасажир/-ка зобов’язаний/-а здійснити оплату/реєстрацію транспортної послуги будь-яким зручним для нього способом:

3.9.1 транспортною карткою «Галка»;

3.9.2 іншими видами електронних платежів:
– банківською безконтактною карткою;
– через мобільний додаток Easy Wallet;
– QR код;

3.9.3 готівкою (разовий паперовий квиток у водія): пасажир/-ка повинен/-на завчасно підготувати кошти для розрахунку (монети чи гривневі банкноти), сума яких не потребує решти або не перевищує п’ятикратного розміру вартості квитка. До оплати приймаються монети та банкноти національної валюти України, які є платіжними, відповідно до чинного законодавства та без ознак значних пошкоджень.

3.10. Реєстрація проїзду здійснюється незалежно від фактичної відстані поїздки та ваги багажу, згідно з установленим тарифом, чинним на момент реєстрації або оплати проїзду.

3.11. Тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування встановлюються відповідно до чинного законодавства органом місцевого самоврядування.

3.12. Квиток дає право на отримання транспортної послуги з моменту його придбання пасажиром/-кою. Реєстрація проїзду надає право на один проїзд в межах кінцевих зупинок маршруту в одному напрямку, якщо інше не передбачено умовами цих правил.

3.13. Придбання квитка здійснюється у водія за готівку або шляхом оплати платіжною карткою, яка прикладається до реєстратора, без друку паперового квитка, або за допомогою інших сервісів, передбачених цими правилами.

3.14. Пасажир/-ка здійснює оплату/реєстрацію транспортної послуги у всіх транспортних засобах, в яких перебуває і здійснює поїздку.

3.15. Оплатити проїзд за іншого/-у пасажира/-ку, а також за багаж понад норму, можливо лише готівкою у водія або іншими видами електронних платежів. Перевезення багажу складає повну вартість разової поїздки та не залежить від наявності будь-якої пільги на проїзд у пасажира/-ки.

3.16. Електронний квиток дає право на отримання транспортної послуги в будь-якому комунальному транспортному засобі з моменту його реєстрації в АСООП, або з моменту його придбання іншим передбаченим способом.

3.17. Продаж карток та електронних квитків здійснюється через кіоски, автомати з продажу електронних квитків, а також вебпортал та мобільний додаток.

3.18. У разі здійснення проїзду з пересадкою, пасажир/-ка проводить реєстрацію поїздки у кожному наступному транспорті загального користування без списання тарифу за проїзд в межах 30 хвилин з моменту першої валідації.

3.19. Реєстрація електронної квитки в АСООП здійснюється в такому порядку:

3.19.1 під час посадки в транспортний засіб пасажира/-ка проводить реєстрацію поїздки методом піднесення картки до позначки валідатора та очікує звукове та відеопідтвердження транзакції (орієнтовно 1-3 секунди);

3.19.2 позначка на валідаторі  V  означає, що оплата/реєстрація транспортної послуги здійснена успішно. На інформаційному дисплеї валідатора відображатися інформація про результат операції: номер картки, списання тарифу, залишок безоплатних поїздок або залишок суми коштів на картці/залишок поїздки та термін дії електронної квітки тривалого користування;

позначка на валідаторі  X  означає, що оплата/реєстрація транспортної послуги не відбулася.

3.19.3 у разі порушення успішної оплати транспортних послуг згідно з п.п. 3.9.1 – 3.9.2 або, коли пасажир/-ка отримав/-ла негативний результат оплати/реєстрації транспортної послуги, в обов’язковому порядку оплатити вартість проїзду іншим способом за відповідним діючим тарифом. Квиток необхідно зберегти до завершення поїздки в транспортному засобі.

3.19.4 для банківських безконтактних карток встановлюється тайм-аут 1 хв., щоб запобігти повторну реєстрацію під час проходження, для пільгових карток тайм-аут становить 10 хв.

3.19.5 реєстрація проходження супровідної особи не виконується.

3.20. Для отримання інформації про транспортну проблему «Галка» необхідно натиснути нижню кнопку на реєстраторі (валідаторі) таповторноприкласти її до нього.

3.21. Вихід пасажира/-ки з транспортного ураження з причин, не пов’язаних із неможливістю подальшого руху цього транспортного ураження, посвідчує факт завершення пасажиром/-кою проїзду. У цьому випадку пасажир/-ка не має права вимагати продовження проїзду без нової оплати/реєстрації проїзду в установленому порядку.